wrzesień 2021

Posted on

Witamy wszystkie dzieci po wakacjach 🙂

 • Dnia 1 września pierwszy dzień przedszkola w nowym roku szkolnym. Dzieci zobaczą sale po remoncie, przywitają się ze swoimi paniami oraz z koleżankami i kolegami w grupy. Powitamy dzieci najmłodsze, które po spotkaniach adaptacyjnych przed wakacjami, po raz pierwszy samodzielnie zostaną w przedszkolu – otoczymy Ich szczególną troską, aby dobrze się u nas czuły.
 • Wszystkie dzieci wracają do przedszkola z zachowaniem zasad i procedur bezpieczeństwa – jak w zeszłym roku.
 • W dniach 6 i 8 września zapraszamy na ZEBRANIA Z RODZICAMI. Grupa II i IV dnia 6 września (poniedziałek) o godz. 17.oo. Grupa I i III dnia 8 września (środa) o godz. 17.00. Ze względu na spotkanie zarówno z dyrektorem, jak i nauczycielami i lektorkami bardzo proszę, aby pozostawić dzieci w domu, proszę o zabranie długopisów,
 • Dnia 13 września (poniedziałek)  odbędzie się uroczyste otwarcie OGRODU KRÓLIKA, który znajduje się na terenie naszego placu zabaw oraz wykopki: wykopanie ziemniaków, które dzieci posadziły wiosną tego roku
 • Dnia 13 września (poniedziałek)  odbędą się zajęcia pokazowe z zajęć dodatkowych: musical
 • Dnia 14 września (wtorek) odbędą się zajęcia pokazowe z zajęć dodatkowych: taniec towarzyski
 • Dnia 15 września (czwartek)  odbędzie się dzień ziemniaka. Dzieci zjedzą pieczone ziemniaki, które wcześniej wykopały w ogródku królika i owinęły w folię,
 • Dnia 17 września (piątek) dzieci z grupy II, III i IV będą uczestniczyć w zajęciach z cyklu „CIEKAWY ŚWIAT”. Tytuł spotkania: „cząsteczki – a może kula z wody i detergentu”. Dzieci zobaczą jak zbudowane są gwiazdy, woda i wszystko wokół nas, porównają cząsteczki do klocków, sprawdzą jak ruszają się niewidzialne cząsteczki, spróbują rozciągać wodę i budować w niej dziury, sprawdzą czy woda jest ciężka i gęsta. Mamy nadzieję, że dzieci podzielą się w domu wiedzą zdobytą na tych zajęciach,
 • W dniach 20-24 września odbędzie się OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE
 • Dnia 23 września (czwartek) odbędzie się uroczystość z okazji Gdańskiego Dnia Przedszkolaka
 • Dnia 30 września (czwartek) Teatr Qufer wystąpi z przedstawieniem „Baśnie tysiąca i jednej nocy”