maj 2019

Posted on
  • W dniach 6-31 maja dzieci będą rywalizować podczas kampanii 'Rowerowy Maj’. Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak i nauczyciel, który w maju dotrze na do przedszkola w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników przewidziane są atrakcyjne nagrody.Warunkiem otrzymania naklejki za przyjazd jest pokonanie przez dziecko dystansu minimum 200 m.
  • Dnia 9 maja (czwartek) dzieci obejrzą przedstawienie pt. „Zając przygotowuje Wielkanoc – ale gdzie zając” w wykonaniu 12 rodziców z naszego przedszkola. Jest to wydarzenie z cyklu RODZICE-DZIECIOM, gdzie podczas popołudniowych spotkań w marcu i kwietniu rodzice przygotowywali przedstawienie, scenariusz i scenografię.
  • Dnia 10 maja (piątek) Teatr Qufer przedstawi widowisko pt. „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”,
  • Dnia 14 maja (wtorek) o godz. 16.00 odbędzie się w naszym przedszkolu finał międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego „Gdańsk jest najpiękniejszym miastem na świecie”, szczegóły i nazwiska laureatów poniżej w osobnej zakładce,
  • Dnia 17 maja (piątek) w gr. II, III i IV odbędą się zajęcia z cyklu „CIEKAWY ŚWIAT”. Tytuł zajęć: 'kolory’. Dzieci zobaczą jak mieszają się kolory i rozszczepienie światła (pryzmat), obejrzą świat w okularach dyfrakcyjnych i sprawdzą czy można uwięzić światło,
  • Dnia 22 maja (środa) dzieci  z grupy II i IV zapraszają swoich rodziców na Dzień Rodzica. Uroczystość dla grupy IV odbędzie się o godz. 14.00, a dla grupy II o godz. 14.40.
  • Dnia 23 maja (czwartek) dzieci  z grupy I i III zapraszają swoich rodziców na Dzień Rodzica. Uroczystość dla grupy I odbędzie się o godz. 14.00, a dla grupy III o godz. 14.40.
  • Dnia 28 maja (wtorek) dzieci z grupy III i IV idą na wycieczkę do Wyższej Szkoły Zdrowia na Żabiance na zajęcia wizażu,
  • W dniach 31 maja – 2 czerwca (piątek – niedziela) organizujemy wyjazd integracyjny dla rodzin naszych przedszkolaków i naszych absolwentów do Leśnej Huty połączony ze spływem kajakowym. Szczegóły i zapisy na tablicy ogłoszeń w przedszkolu – liczba miejsc ograniczona,