maj 2024

Posted on
 • W miesiącu maju dzieci poznają KUFEREK SMUTEK w ramach naszego autorskiego programu „Emocje w Stumilowym Lesie”;
 • Od 6 do 29 maja można zapisywać dzieci na dyżur wakacyjny, który będzie w miesiącu sierpniu – należy wypełnić kartę zgłoszenia i wrzucić ją do skrzynki;
 • Od dnia 6 maja dzieci rywalizują w kampanii ROWEROWY MAJ;
 • Dnia 7 maja (wtorek) nauczycielki grup będą organizować DZIEŃ PUZZLA;
 • Dnia 10 maja (piątek) dzieci z grupy II, III i IV będą uczestniczyć w zajęciach z cyklu „CIEKAWY ŚWIAT”; tytuł spotkania: 'gdzie jest kolor’. Dzieci dowiedzą się w jaki sposób falujące cząsteczki wywołują kolory; zobaczą mieszanie kolorów bez mieszania; przekonają się co pochłania, a co odbija kolor oraz jak można rozkładać światło; mamy nadzieję, że w domu dzieci podzielą się z rodzicami wiadomościami i wrażeniami z zajęć;
 • Dnia 13 maja (poniedziałek) dzieci z grupy najstarszej będą uczestniczyć w lekcji muzycznej organizowanej przez nauczycielki Szkoły Muzycznej w Sopocie;
 • Dnia 16 maja (czwartek) TEATR „Koperek i Kminek” wystąpi przed dziećmi z przedstawieniem;
 • Dnia 21 maja (wtorek) o godzinie 15.00 odbędzie się FESTYN RODZINNY W KOSMICZNYM STYLU, na który serdecznie zapraszamy rodziny naszych przedszkolaków; festyn poprowadzą rodzice zgrupowani w Radzie Rodziców;
 • w programie festynu: występy dzieci, kosmiczna gastronomia, gdzie będzie można posilić się daniami z przedszkolnej kuchni, wypić kawę i zjeść ciastko upieczone przez rodziców; będzie aukcja ciekawych przedmiotów (m.in koszulka sportowa z podpisami zawodników LECHII GDAŃSK, dwuosobowa wejściówka 'dzień w przedszkolu’, pamiętnik grupy); konkurs na kosmiczne przebranie całej rodziny; gra rodzinna „podróż po galaktyce” i konkursy dla dzieci i rodziców; serdecznie zapraszamy;
 • ubranie podczas festynu: mile widziane akcenty kosmiczne, a dla chętnych kosmiczne przebranie, by wziąć udział w konkursie na ciekawsze rodzinne przebranie kosmiczne;
 • dochód z festynu przeznaczymy na pomoc w wyposażeniu w materiały papiernicze i kreatywne świetlic szkolnych przy szpitalu UCK w Gdańsku. UWAGA: nie posiadamy 'terminala’ – prosimy więc o zabranie drobnych pieniędzy;
 • Dnia 23 maja (czwartek) będziemy gościć policjantów, którzy będą rozmawiać z dziećmi o bezpieczeństwie oraz przedszkolaki będą miały okazję zobaczyć radiowóz;
  .
 • Dnia 29 maja (środa) PARADA ROWEROWA: zapraszamy chętne dzieci na paradę rowerową na zakończenie akcji ‘rowerowy maj’; dzieci przejadą rowerem lub na hulajnodze wokół budynku przedszkolnego. Proszę, aby rodzice nie zapomnieli zostawić u nauczycielki kluczyków lub przekazać kodu od blokady roweru/hulajnogi;