czerwiec 2024

Posted on
 • Dnia 3 czerwca (poniedziałek)  odbędzie się DZIEŃ FIT-KLASY; będzie to kolejny dzień promowania gdańskiego programu FIT-KLASA, poświęcony ćwiczeniom fizycznym „do zmęczenia” oraz ćwiczeniom, gdzie jest jakakolwiek forma ruchu nastawiona na wzmacnianie mięśni i układu sercowo-naczyniowego  podczas zabawy; w tym roku przyrządem przewodnim będzie skakanka;
 • Dnia 3 czerwca (poniedziałek) odbędzie się turniej „MAŁE  JUDO”, w którym wezmą udział dzieci, które uczęszczały na zajęcia judo w naszym przedszkolu i pod okiem trenera Andrzeja Rybaka rozegrają zawody;       
 • Dnia 4 czerwca (wtorek) odbędzie się całodniowa wycieczka do Parku Ewolucji w Sławutówku; atrakcje: ścieżka dinozaurów, świat człowieka pierwotnego, batyskaf, pojazdy Flintstonów, warsztaty malowania skamieniałości, plac zabaw z drewnianymi chatkami, dino-pociąg, poducha do skakania; w czasie wycieczki dzieci zjedzą posiłki w formie suchego prowiantu przywiezione z przedszkola. Ważne: śniadanie dla wszystkich będzie o godz. 7.30; wyjazd o godz. 8.00 (wyjście z przedszkola); powrót ok godz. 15.30-16.00. Prosimy, aby: dzieci miały nakrycie głowy, nie zabierały plecaczków, były ubrane ‘na cebulkę’, miały skarpetki antypoślizgowe (na nogach lub wziąć ze sobą w podpisanym woreczku), w razie potrzeby miały kurtki na deszcz i odpowiednie obuwie. Prosimy, by zgłaszać nauczycielce dzieci z problemami lokomocyjnymi;        
 • Dnia 6 czerwca (czwartek) odbędzie się DZIEŃ WODY; będzie to dzień wodnych doświadczeń; w zależności od pogody dzieci będą miały różne ćwiczenia związane z wodą. Bardzo prosimy o przygotowanie ubrania dla dzieci: koniecznie kalosze i płaszczyk przeciwdeszczowy – nawet gdyby była ładna pogoda oraz ubrania do przebrania i ręcznik. Dzieci mogą przynieść do przedszkola pistolety na wodę i inne ‘sikawki’ (koniecznie podpisane) – o korzystaniu z nich będzie decydowała nauczycielka w zależności od pogody.
 • Dnia 7 czerwca (piątek) dla grupy II, III i IV odbędą się zajęcia ‘CIEKAWY ŚWIAT’; będzie to ostatni w tym roku warsztat, na którym pan Krzysztof spotka się z dziećmi; tytuł spotkania: 'dziwny świat’. Dzieci przekonają się czy zawsze to co widzimy jest prawdą, dowiedzą się jak działa błędnik w głowie oraz zobaczą wakacyjny wulkan; mamy nadzieję, że w domu dzieci podzielą się z rodzicami wiadomościami i wrażeniami z zajęć.
 • W tym czasie w grupie I będą zawody ‘letni tor przeszkód’ organizowane przez panią Monikę;
 • Dnia 7 czerwca (piątek) PRZEDSTAWIENIE ‘RODZICE-DZIECIOM’. To będzie wyjątkowe wydarzenie: dzieci obejrzą przedstawienie pt. „Kosmiczna podróż po świecie emocji’, w którym wystąpią rodzice naszych przedszkolaków – trzymajmy kciuki za debiutujących dorosłych;
 • Dnia 12 czerwca (środa) o godzinie 15.00 zapraszamy rodziców dzieci z grupy 4 na uroczyste zakończenie klasy '0′ i pożegnanie przedszkola. W programie: występ absolwentów, wręczenie upominków dla odchodzących 7-latków, pożegnania, nominacje … oraz piknik przy kawie; dzieci z grupy IV, które nie odchodzą do klasy I, zapraszamy na widownię;
 • Dnia 13 czerwca (czwartek) w gronie koleżanek i kolegów oraz nauczycieli pożegnamy dzieci 6-letnie, które odchodzą z przedszkola do zerówki szkolnej oraz inne dzieci, które z różnych przyczyn zmieniają przedszkole. PROSIMY, aby te dzieci były ubrane na galowo;
 • Dnia 18 czerwca (wtorek) dzieci spotkają się na podsumowanie naszego przedszkolnego programu „Emocje w Stumilowym Lesie”
 • Dnia 20 czerwca (czwartek)  odbędzie się pokaz dla przedszkolaków musicalu 'Na morza dnie’ w wykonaniu dzieci, które uczęszczały na zajęcia dodatkowe z musicalu w naszym przedszkolu;
 • Dnia 21 czerwca (piątek) odbędzie się QUIZ SZACHOWY; w zabawie wezmą udział dzieci, które uczęszczały na zajęcia gry w szachy  w naszym przedszkolu; każdy szachista będzie miał okazję indywidualnego sprawdzenia się, a sędziować będzie instruktor szachów – pani Anna Mrozińska.

W ostatnim tygodniu roku szkolnego odbędą się pokazy umiejętności dzieci, na które zapraszamy rodziców:

 • Dnia 24 czerwca (poniedziałek) godz. 15.00 zapraszamy rodziców, których dzieci uczęszczają na musicalowe zajęcia dodatkowe, na przedstawienie pt. „Na morza dnie”;autorem i reżyserem musicalu jest pani Anna Krasoń i pani Paulina Majewska z Akademii Tańca i Animacji „Just Dance”. Zapraszamy również rodziców, którzy rozważają zapisanie dziecka na te zajęcia w przyszłym roku;
 • Dnia 25 czerwca (wtorek) godz. 15.00 grupa II i III; godz. 15.30 grupa I i IV zapraszamy rodziców, których dzieci uczęszczają na zajęcia tańca towarzyskiego na pokaz taneczny, proszę o przygotowanie odpowiedniego ubrania dla dzieci. Zapraszamy również rodziców, którzy rozważają zapisanie dziecka na te zajęcia w przyszłym roku;
 • Dnia 27 czerwca (czwartek) o godz. 15.30 zapraszamy rodziców, których dzieci uczęszczają na lekcje gry na pianinie na pokaz umiejętności muzycznych. Audycję poprowadzi pani Małgorzata Lipka. Zapraszamy również rodziców, którzy rozważają zapisanie dziecka na takie zajęcia w przyszłym roku.