maj 2018

Posted on
 • Dnia 30 maja (środa) dzieci z gr. II i IV jadą do Oliwy na koncert młodych talentów, który poprowadzi instrumentalista i autor piosenek dla dzieci pan Paweł Sadowski
 • Dnia 24 maja (czwartek) o godzinie 15.00 na naszym przedszkolnym placu zabaw odbędzie się FESTYN RODZINNY pt. „Rodzina Kubusia Puchatka”. Będą występy i pokazy dzieci, konkursy, loteria fantowa, mała gastronomia oraz gra rodzinna z nagrodami. Będziemy świętować otrzymanie aktu założycielskiego nadania imienia naszemu przedszkolu. Za pieniążki zebrane podczas festynu zakupimy sprzęt sportowy na plac zabaw,
 • Dnia 24 maja (czwartek) dzieci obejrzą TEATRZYK pt. „Dwa serca”  w wykonaniu aktorów teatru „Conieco”,
 • Dnia 23 maja (środa) dzieci wysłuchają KONCERTU MUZYCZNEGO pt. „Słońce na pięciolinii” prowadzonego przez panią Barbarę Żurowską-Sutt. Będzie to radosny i kolorowy koncert malowany dźwiękami – trochę też przypomnimy sobie poznane najpiękniejsze utwory i pożegnamy się z piosenką Bajnutka: MUZYKA JEDZIE TEŻ NA WAKACJE,A Z NIĄ BAJNUTEK Z PLECAKIEM NUT. BO CHYBA KAŻDY PRZYZNA MU RACJĘ, ŻE BEZ MUZYKI JEST NUDNO – I JUŻ !!!
 • Dnia 22 maja (wtorek) dzieci z gr. IV będą uczestniczyć w zajęciach pt. „Dziennik Podróży”, organizowanych przez wydawnictwo 'Na szczyt’ ,
 • Dnia 21 maja (poniedziałek) dzieci z gr. III będą uczestniczyć w zajęciach Gdańskiej Akademii Przedszkolaka pt. „Zaklęte w bursztynie” cz.II,  promujących Miasto Gdańsk,
 • Dnia 18 maja (piątek) będzie przedstawienie, w którym rodzice naszych przedszkolaków wcielą się w role aktorów – w ramach corocznej akcji „RODZICE – DZIECIOM” . Tytuł przedstawienia „Bajkowe urodziny  Kubusia Puchatka”,
 • Dnia 17 maja (czwartek) dzieci jadą na wycieczkę po GDAŃSKIEJ STARÓWCE. Dla gr. II i IV śniadanie o 7.45 i wyjazd o 8.30, dla gr. I i III wyjazd śniadanie o 8.00 i wyjazd około 9.10. Przewodnikami po Starówce będą nauczycielki przedszkola. Liczymy, ze dzieci rozpoznają zabytki, o których uczyły się w przedszkolu,
 • Dnia 11 maja (piątek) odbędą się zajęcia z cyklu „CIEKAWY ŚWIAT”. Poprzez obserwacje prowadzonych doświadczeń będą poznawać zjawiska otaczającego świata i angażować się w poznanie tajników chemii, fizyki i przyrody. Mamy nadzieję, że dzieci podzielą się w domu wiedzą zdobytą na tych zajęciach,
 • Dnia 10 maja (czwartek) dzieci ze wszystkich grup wychodzą do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej na lekcję biblioteczną promującą czytelnictwo,
 • Dnia 7 maja (poniedziałek) dzieci z gr. III będą uczestniczyć w zajęciach Gdańskiej Akademii Przedszkolaka pt. „Zaklęte w bursztynie” cz.I,  promujących Miasto Gdańsk,
 • w maju trwa KAMPANIA 'ROWEROWY MAJ’. Zachęcamy do udziału w zdrowej rywalizacji. Dzieci przyjeżdżają do przedszkola na rowerkach, hulajnogach, biegówkach lub na rolkach – liczy się przejazd min. 200 m (jeśli dziecko musi dojechać do przedszkola samochodem, to rodzic parkuje samochód dalej od budynku przedszkola, by dziecko mogło pokonać drogę drogę min. 200 m),