kwiecień 2019

Posted on
  • W dniach 1-5 kwietnia organizujemy TYDZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY – dzieci będą dowiadywać się jak się zachować w sytuacjach zagrożenia, spotkają się z lekarzem i ratownikami medycznymi, poznają numer ratunkowy 112 oraz przećwiczą jak wezwać pomoc
  • Dnia 2 kwietnia (wtorek) dzieci z grupy SOWY będą brać udział w NIEBIESKICH IGRZYSKACH na sali widowiskowo-sportowej na AWFiS.  Niebieskie Igrzyska to wydarzenie sportowe o charakterze integracyjnym dla młodszych dzieci z autyzmem i ich pełnosprawnych rówieśników. Organizatorami wydarzenia są: Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka (IWRD) i Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku (AWFiS). Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Pani Prezydent Miasta Gdańska Aleksandry Dulkiewicz. Ambasadorami Niebieskich Igrzysk 2019 są: Natalia Partyka, Leszek Blanik i Adam Korol.
  • Dnia 5 kwietnia (piątek) Teatr Lokomotywa przedstawi widowisko z dużymi kukłami pt. „Pinokio”,
  • Dnia 11 kwietnia (czwartek) dzieci obejrzą przedstawienie pt. „Zając przygotowuje Wielkanoc – ale gdzie zając” w wykonaniu 12 rodziców z naszego przedszkola. Jest to wydarzenie z cyklu RODZICE-DZIECIOM, gdzie podczas popołudniowych spotkań w marcu rodzice przygotowywali przedstawienie, scenariusz i scenografię. W związku z trudną sytuacją w Oświacie, absencją nauczycieli i dzieci – teatrzyk przeniesiony na dzień 9 maja (czwartek)
  • Dnia 12 kwietnia (piątek) w gr. II, III i IV odbędą się zajęcia z cyklu „CIEKAWY ŚWIAT”. Tytuł spotkania: 'pociąg w tunelu miedzianym’.  Dzieci poznają magnes: jak się zachowuje, co przyciąga, oddziaływanie magnesu na miedź i aluminium, dowiedzą się jak się zachowuje ferrofluid,  zauważą jak można zaznaczyć bieguny ziemi i jak zobaczyć pole magnetyczne,
  • Dnia 17 kwietnia (środa) to czas kiedy w przedszkolu opowiadamy o Świętach Wielkanocnych i dekorujemy sale, dzieci poszukają Zajączka Wielkanocnego i jak będą uważne to znajdą coś wesołego …
  • Dnia 25 kwietnia (czwartek) odbędzie się KONCERT MUZYCZNY pt. „Wiosenny zawrót głowy”, Gośćmi koncertu będą muzycy śpiewacy operowi i pianista,
  • .