czerwiec 2023

Posted on

ATRAKCJE Z OKAZJI DNIA DZIECKA:

 • Dnia 1 czerwca (czwartek) czeka nas wyjątkowa zabawa z okazji Dnia Dziecka, a na drugie śniadanie będą lody;
 • Dnia 2 czerwca (piątek) dzieci z grupy II, III i IV będą uczestniczyć w zajęciach z cyklu „CIEKAWY ŚWIAT”; tytuł spotkania: 'Światło, fala, mózg’. Dzieci dowiedzą się dlaczego mówimy 'z prędkością światła’; zobaczą falę podczerwoną i ultrafioletową; przekonają się czy jest światło, którego nie widać; mamy nadzieję, że w domu dzieci podzielą się z rodzicami wiadomościami i wrażeniami z zajęć;
 • Dnia 2 czerwca (piątek) będzie to kolejny dzień promowania gdańskiego programu FIT-KLASA, poświęcony ćwiczeniom fizycznym „do zmęczenia” oraz ćwiczeniom, gdzie jest jakakolwiek forma ruchu nastawiona na wzmacnianie mięśni i układu sercowo-naczyniowego  podczas zabawy;
 • Dnia 6 czerwca (wtorek) jedziemy na wycieczkę całodniową do ‘Zagrody Kociewskiej’ w Godziszewie; atrakcje: poducha wodna, retro autka, tory kulkowe, labirynt muzyczny, duże klocki, przyjazne zwierzaki. W czasie wycieczki dzieci zjedzą posiłki w formie suchego prowiantu przywiezione z przedszkola oraz frytki. Ważne: śniadanie dla wszystkich będzie o godz. 7.30, wyjazd o godz. 8.00 (wyjście z przedszkola), powrót ok godz. 15.30-16.00. Prosimy, aby: dzieci miały nakrycie głowy, nie zabierały plecaczków, były ubrane ‘na cebulkę’, a w razie potrzeby miały kurtki na deszcz i odpowiednie obuwie. Prosimy, by zgłaszać nauczycielce dzieci z problemami lokomocyjnymi;
 • Dnia 19 czerwca (poniedziałek) odbędzie się TURNIEJ „MAŁE  JUDO”, w turnieju wezmą udział dzieci, które uczęszczały na zajęcia judo w naszym przedszkolu, pod okiem trenera Andrzeja Rybaka rozegrają zawody;
 • Dnia 21 czerwca (środa) o godz. 15.00 zapraszamy rodziców na uroczyste zakończenie klasy ‘0’ i pożegnanie przedszkola. W programie: występ absolwentów, wręczenie upominków dla odchodzących 7-latków, pożegnania, nominacje … oraz piknik przy kawie. Dzieci z grupy IV, które nie odchodzą do klasy I, zapraszamy na widownię;
 • Dnia 22 czerwca (czwartek) w gronie koleżanek i kolegów oraz nauczycieli pożegnamy dzieci 6-letnie, które odchodzą z przedszkola do zerówki szkolnej oraz inne dzieci, które z różnych przyczyn zmieniają przedszkole; PROSIMY, aby te dzieci były ubrane na galowo;
 • Dnia 23 czerwca (piątek) odbędzie się QUIZ  SZACHOWY, w którym wezmą udział dzieci, które uczęszczały na zajęcia gry w szachy  w naszym przedszkolu; każdy szachista będzie miał okazję indywidualnego sprawdzenia się, a sędziować będzie instruktor szachów – pan Wiesław Libura;

  POKAZY UMIEJĘTNOŚCI DZIECI ZDOBYTE NA ZAJĘCIACH DODATKOWYCH:
 • Dnia 26 czerwca (poniedziałek) o godz. 15.00 zapraszamy rodziców, których dzieci uczęszczają na MUSICALOWE ZAJĘCIA DODATKOWE na przedstawienie pt. „Lodowa Kraina”; autorem i reżyserem musicalu jest pani Anna Krasoń i pani Paulina Majewska z Akademii Tańca i Animacji „Just Dance”; na przedstawienie zapraszamy również rodziców, którzy rozważają zapisanie dziecka na te zajęcia w przyszłym roku;
 • Dnia 27 czerwca (wtorek) o godz. 15.00 zapraszamy rodziców, których dzieci uczęszczają na zajęcia tańca towarzyskiego na POKAZ TAŃCA TOWARZYSKIEGO; proszę o przygotowanie odpowiedniego ubrania dla dzieci; na pokaz zapraszamy również rodziców, którzy rozważają zapisanie dziecka na te zajęcia w przyszłym roku;
 • Dnia 29 czerwca (czwartek) o godz. 15.00 zapraszamy rodziców, których dzieci uczęszczają na LEKCJE GRY NA PIANINIE na pokaz umiejętności muzycznych; audycję poprowadzi pani Małgorzata Lipka; na audycję zapraszamy również rodziców, którzy rozważają zapisanie dziecka na te zajęcia w przyszłym roku.