maj 2023

Posted on
  • Dnia 11 maja (czwartek) TEATR „Koperek i Kminek” zaprasza dzieci na przedstawienie;
  • Dnia 12 maja (piątek) dzieci z grupy II, III i IV będą uczestniczyć w zajęciach z cyklu „CIEKAWY ŚWIAT”; tytuł spotkania: 'FIGURY CHLADNIEGO’. Dzieci dowiedzą się dlaczego powstają regularne figury tworzone przez drobinki materiału stałego, gromadzące się na drgającej płytce; zobaczą czy dźwięk może przybierać różne figury; przekonają się dlaczego człowiek słyszy; mamy nadzieję, że w domu dzieci podzielą się z rodzicami wiadomościami i wrażeniami z zajęć;
  • Dnia 23 maja (wtorek) odbędzie się koncert muzyczny prowadzony przez panią Barbarę Żurowską-Sutt, z udziałem muzyków z Gdańska; tytuł koncertu: „Odjeżdżamy na wakacje”; prosimy, aby dzieci były elegancko ubrane;
  • Dnia 25 maja (czwartek) o godz. 15.00 odbędzie się FESTYN RODZINNY pt. KOLOROWY ŚWIAT”, na który serdecznie zapraszamy rodziny naszych przedszkolaków;
  • w programie festynu: występy dzieci, kolorowa loteria i inne atrakcje dla dzieci; kolorowa gastronomia, gdzie będzie można posilić sie daniami z przedszkolnej kuchni, wypić kawę i zjeść ciastko upieczone przez rodziców; będzie aukcja ciekawych przedmiotów i wydarzeń; kolorowa gra rodzinna i konkursy dla dzieci i rodziców; serdecznie zapraszamy
  • ubranie podczas festynu: prosimy, aby dzieci miały ubrania w kolorze: grupa KANGURKI: żółty, grupa KRÓLICZKI: pomarańczowy; grupa TYGRYSKI: zielony; grupa SOWY: niebieski. Zachęcamy rodziców, aby włączyli się w zabawę i również mieli na sobie ubranie/element ubrania/ w kolorze grupy;

ATRAKCJE Z OKAZJI DNIA DZIECKA:

  • Dnia 29 maja (poniedziałek) SHERLOCK HOLMES DAY: coś zginęło…, dzieci będą poszukiwały… do pomocy przyjdzie świetny detektyw Scherlock Holmes wraz ze swoim przyjacielem doktorem Watsonem; będzie to kolejny dzień z serii angielskich dni w naszym przedszkolu;
  • Dnia 30 maja (wtorek) WYCIECZKA NAD ZATOKĘ GDAŃSKĄ: będzie to kolejny dzień poświęcony naszemu programowi ‘Zaprzyjaźnij się z Gdańskiem’. Dzieci idą na wycieczkę na plażę, by obserwować krajobraz. Prosimy, aby dzieci były ubrane stosownie do pogody i koniecznie miały nakrycie głowy. Dzieci z grupy III i IV będą podróżować autobusem 148 (proszę o przyniesienie nauczycielce karty miejskiej). Jeżeli jest taka możliwość, to proszę, aby dzieci przyniosły lornetkę;
  • Dnia 31 maja (środa) PARADA ROWEROWA: zapraszamy chętne dzieci na paradę rowerową na zakończenie akcji ‘rowerowy maj’; dzieci przejadą rowerem lub na hulajnodze wokół budynku przedszkolnego. Proszę, aby rodzice nie zapomnieli zostawić w szatni kluczyków od blokady roweru/hulajnogi;
  • .