listopad 2018

Posted on
  • Dnia 9 listopada (piątek) ŚWIĘTUJEMY NIEPODLEGŁĄ – uroczystość z okazji 100-lecia Niepodległości. Będziemy śpiewać piosenki, prezentować wykonanie zadań oraz podsumujemy wiedzę na temat naszej Ojczyzny. Prosimy, aby każde dziecko było ubrane na galowo.
  • O godz. 11.11 uroczyste odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” przez całą społeczność przedszkolną na terenie osiedla (podwórko między blokami ul. Szyprów). Przedszkole bierze udział w ogłoszonym przez MEN „biciu rekordu w śpiewaniu hymnu państwowego” – zachęcamy rodziców, którzy w tym czasie nie pracują,  do wzięcia udziału w tym wydarzeniu,
  • Dnia 16 listopada (piątek) odbędą się zajęcia z cyklu „CIEKAWY ŚWIAT”. Poprzez obserwacje prowadzonych doświadczeń będą poznawać zjawiska otaczającego świata. Temat zajęć: ruch cząsteczek powietrza i wody: dowiedzą się co podnosi samolot, co to jest napięcie powierzchniowe, jak znaleźć tłuszcz za pomocą detergentu, jaki jest wpływ różnicy ciśnień. Mamy nadzieję, że dzieci podzielą się w domu wiedzą zdobytą na tych zajęciach,
  • Dnia 23 listopada (piątek) dzieci wysłuchają KONCERTU MUZYCZNEGO pt. „Zaczarowane jesienne kolory” prowadzonego przez panią Barbarę Żurowską-Sutt. Proszę, aby dzieci były ubrane odświętnie,
  • Dnia 27 listopada (wtorek) odwiedzą nasze przedszkole specjalni goście – policjanci – i poprowadzą zajęcia edukacyjne dla wszystkich grup przedszkolnych,
  • Dnia 27 listopada (wtorek) dzieci z gr. III jadą z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 24 na uroczystość DNIA PLUSZOWEGO MISIA. Proszę, by dzieci miały ze sobą Kartę Mieszkańca.
  • Dnia 29 listopada (czwartek) dzieci obejrzą TEATRZYK pt. „Byczek Fernando”  w wykonaniu aktorów teatru „Koperek i Kminek”,
  • Dnia 30 listopada (piątek) dzieci jadą autokarem do WIELKIEJ FABRYKI ELFÓW na zabawę w świątecznym klimacie na terenie Amber-Expo. Elfy, na specjalnie życzenie Świętego Mikołaja oprowadzą dzieci po zakamarkach jego Wielkiej Fabryki. Dzieci, nie tylko wezmą udział w świątecznych przygotowaniach, ale również pomogą Elfom odtworzyć Melodię Świąt – odwiedzą 10 magicznych punktów z atrakcjami. UWAGA: dla grupy I i IV śniadanie o 7.45 i wyjazd o 8.25, dla grupy II i III wyjazd o 9.25.