Rekrutacja do przedszkola

Witamy wszystkie dzieci, które zostały zakwalifikowane do naszego przedszkola na rok szkolny 2023/2024:

POTWIERDZENIE  WOLI:

W dniach 28 marca od godz. 8.00 do 3 kwietnia 2023 do godz. 16.00 rodzice potwierdzają wolę przyjęcia dziecka do naszego przedszkola. Rodzice będą podpisywać deklarację dotyczącą czasu pobytu dziecka w placówce oraz aplikację do grupy anglojęzycznej. Zapraszam szczególnie:  w poniedziałek 10.00-13.00, we wtorek i piątek 15.30-17.00, czwartek 8.00-17.00

ZAPROSZENIE   NA   SPOTKANIA   INTEGRACYJNE

W dniach 17-21 lipca 2023 r. organizujemy spotkania w ramach programu „Witaj   nowy   przedszkolaku” przygotowane dla dzieci 3-letnich, które pierwszy raz przyjdą do przedszkola we wrześniu 2023 :

  • w dniach 17 – 20 lipca (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek) w godz. 17.00 – 17.30 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Dzieci przynoszą kapcie na zmianę. Spotkania poprowadzi nauczycielka przedszkola.
  • dnia 21 lipca (piątek) o godz. 16.30 zapraszamy tylko rodziców na spotkanie informacyjne z dyrektorem Przedszkola Nr 64 “Kubuś Puchatek”.

 

Drodzy rodzice!
A więc to już – Państwa dzieci są już wystarczająco duże, żeby rozpocząć przygodę w przedszkolu.
I to nie byle jakim! Nasze przedszkole prowadzi edukację w systemie dwujęzycznym. Dzieci uczęszczają do grup, gdzie oprócz dwóch polskich nauczycielek przez 4,5-5h dziennie jest z nimi również lektorka języka angielskiego, zwracająca się do nich tylko w tym języku.
Dzieci mają możliwość wzrastania w środowisku dwujęzycznym.
Wśród korzyści wynikających z tego faktu (poza oczywistą czyli umiejętnością komunikacji w dwóch językach) wymienić można pozytywny wpływ na:
⁃ rozwój poznawczy i myślenie kreatywne dziecka;
⁃ dobre wyniki w nauce w przyszłości;
⁃ relacje społeczne oraz adaptację społeczną i kulturową;
⁃ zdrowie dziecka (ze względu na profilaktykę chorób neurologicznych).
Żeby rozwiać wszelkie obawy przypominamy, że:
⁃ dwujęzyczność nie powoduje opóźnionego rozwoju mowy – nie ma na to dowodów naukowych, a zaburzenia mowy występują zarówno u dzieci jedno jaki i wielojęzycznych,
⁃ w grupach przedszkolnych zawsze jest osoba mówiąca w języku polskim, która będzie zareagować w nagłych sytuacjach i pomoże dziecku, kiedy zajdzie taka potrzeba,
⁃ z naszego doświadczenia wynika, że na pierwszym etapie nauki nie wszystkie dzieci od razu wypowiadają się w drugim języku, a następuje to z biegiem czasu wraz z osłuchaniem się z językiem. Jeżeli interesuje Państwa temat dwujęzyczności i chcieliby się Państwo dowiedzieć czegoś więcej, zachęcamy do rozmowy z naszymi lektorkami języka angielskiego oraz nauczycielkami.
ŻYCZYMY DZIECIOM ŚWIETNEJ DWUJĘZYCZNEJ ZABAWY W NASZYM PRZEDSZKOLU!