Rekrutacja do przedszkola

Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2024/2025 została zakończona.

W dniach 19-23 sierpnia 2024 r. organizujemy spotkania w ramach programu „Witaj   nowy   przedszkolaku” przygotowane dla dzieci 3-letnich, które pierwszy raz przyjdą do przedszkola we wrześniu 2024 :

• w dniach 19 – 22 sierpnia (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek) w godz. 16.30 – 17.00    zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Dzieci przynoszą kapcie na zmianę. Spotkania poprowadzi nauczycielka przedszkola.
  • dnia 23 sierpnia (piątek) o godz. 16.30 zapraszamy tylko rodziców na spotkanie informacyjne z    dyrektorem Przedszkola Nr 64 “Kubuś Puchatek”.

Drodzy rodzice!
A więc to już? – Państwa dzieci są już wystarczająco duże, żeby rozpocząć przygodę w przedszkolu?
I to nie byle jakim! Nasze przedszkole prowadzi edukację w systemie dwujęzycznym. Dzieci uczęszczają do grup, gdzie oprócz dwóch polskich nauczycielek przez 4,5-5h dziennie jest z nimi również lektorka języka angielskiego, zwracająca się do nich tylko w tym języku.
Dzieci mają możliwość wzrastania w środowisku dwujęzycznym.
Wśród korzyści wynikających z tego faktu (poza oczywistą czyli umiejętnością komunikacji w dwóch językach) wymienić można pozytywny wpływ na:
⁃ rozwój poznawczy i myślenie kreatywne dziecka;
⁃ dobre wyniki w nauce w przyszłości;
⁃ relacje społeczne oraz adaptację społeczną i kulturową;
⁃ zdrowie dziecka (ze względu na profilaktykę chorób neurologicznych).
Żeby rozwiać wszelkie obawy przypominamy, że:
⁃ dwujęzyczność nie powoduje opóźnionego rozwoju mowy – nie ma na to dowodów naukowych, a zaburzenia mowy występują zarówno u dzieci jedno jak i i wielojęzycznych,
⁃ w grupach przedszkolnych zawsze jest osoba mówiąca w języku polskim, która będzie zareagować w nagłych sytuacjach i pomoże dziecku, kiedy zajdzie taka potrzeba,
⁃ z naszego doświadczenia wynika, że na pierwszym etapie nauki nie wszystkie dzieci od razu wypowiadają się w drugim języku, a następuje to z biegiem czasu wraz z osłuchaniem się z językiem. Jeżeli interesuje Państwa temat dwujęzyczności i chcieliby się Państwo dowiedzieć czegoś więcej, zachęcamy do rozmowy z naszymi lektorkami języka angielskiego oraz nauczycielkami.
ŻYCZYMY DZIECIOM ŚWIETNEJ DWUJĘZYCZNEJ ZABAWY W NASZYM PRZEDSZKOLU!