czerwiec 2021

Posted on
 • Dnia 1 czerwca (wtorek) dzieci obejrzą niezwykły koncert muzyczny o najwspanialszych kompozytorach „Czym skorupka za młodu nasiąknie”. Bardzo prosimy, aby dzieci były ubrane na galowo. W czasie pobytu na placu zabaw zorganizujemy dyskotekę ogrodową, a na drugie śniadanie dzieci otrzymają lody.
 • Dnia 2 czerwca (środa) spotkanie ze zwierzętami z gospodarstwa agroturystycznego „Małe zoo”
 • Dnia 7 czerwca (poniedziałek) ZABAWY BADAWCZE: nauczycielki naszego przedszkola zorganizują eksperymenty przyrodnicze na placu zabaw
 • Dnia 8 maja (wtorek) PIKNIK NA PLAŻY: dzieci z całego przedszkola wybiorą się na pobliską plażę. W czasie pikniku będzie czas na zabawy na plaży, dzieci zjedzą deser i II danie w formie suchego prowiantu, przywiezione z przedszkola. Dzieci wrócą do przedszkola o godz. 13.30 i zjedzą zupę. Ważne:   – wyjście o godz. 8.30 a powrót ok godz. 13.30. Dzieci mogą zabrać swoje łopatki. Prosimy, aby: – dzieci miały nakrycie głowy, nie zabierały plecaczków, były ubrane ‘na cebulkę’, miały odpowiednie obuwie na drogę, w razie potrzeby miały kurtki na deszcz
 • Dnia 9 czerwca (środa) DZIEŃ WODY: będzie to dzień wodnych doświadczeń. W zależności od pogody dzieci będą miały różne ćwiczenia związane z wodą. Bardzo prosimy o przygotowanie ubrania dla dzieci: koniecznie kalosze i płaszczyk przeciwdeszczowy – nawet gdyby była ładna pogoda. Dzieci mogą przynieść do przedszkola pistolety na wodę i inne ‘sikawki’ (koniecznie podpisane) – o korzystaniu z nich będzie decydowała nauczycielka w zależności od pogody
 • Dnia 11 czerwca (piątek) odbędzie się QUIZ SZACHOWY. W zabawie wezmą udział dzieci, które uczęszczały na zajęcia gry w szachy w naszym przedszkolu. Każdy szachista będzie miał okazję indywidualnego udziału w zabawie a sędziować będzie instruktorka szachów – pani Anna Mrozińska. Na najlepszych czekają dyplomy.
 • Dnia 14 czerwca (poniedziałek) odbędzie się turniej MAŁE JUDO. W turnieju wezmą udział dzieci, które uczęszczały na zajęcia judo w naszym przedszkolu. Pod okiem trenera Andrzeja Rybaka rozegrają zawody. Na najlepszych czekają dyplomy i medale.
 • Dnia 18 czerwca (piątek) dzieci z grupy II, III i IV będą uczestniczyć w zajęciach z cyklu „CIEKAWY ŚWIAT”. Tytuł spotkania: jak pracują zmysły. Dzieci zapoznają zmysł widzenia, dowiedzą się na czym polega złudzenie optyczne i zobaczą dlaczego mówi się 'dziurawe ręce’.  Mamy nadzieję, że dzieci podzielą się w domu wiedzą zdobytą na tych zajęciach.
 • Dnia 18 czerwca (piątek) zapraszamy  rodziców  i dzieci z najstarszej grupy IV na uroczyste zakończenia roku klasy ‘0’ i pożegnanie przedszkola. W programie: wręczenie upominków dla odchodzących 7-latków, pożegnania, nominacje … oraz piknik przy kawie.
 • Dnia 21 czerwca (poniedziałek)  w gronie koleżanek i kolegów oraz nauczycieli pożegnamy dzieci 6-letnie, które odchodzą z przedszkola do zerówki szkolnej. PROSIMY, aby te dzieci były ubrane na galowo.
 • Dnia 24 czerwca (czwartek) dzieci wezmą udział w koncercie Patrycji Lipińskiej pt. „Piosenki dla rodzinki+bezpieczne wakacje”
 • Zaproszenie na spotkania integracyjne: W dniach 21-25 czerwca 2021 r. organizujemy spotkania w ramach programu „Witaj   nowy   przedszkolaku” przygotowane dla dzieci 3-letnich, które pierwszy raz przyjdą do przedszkola we wrześniu 2021 :
  • w dniach 21 – 24 czerwca (poniedziałek, wtorek, środa, czwartek) w godz. 16.30 – 17.00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. Dzieci przynoszą kapcie na zmianę. Spotkania poprowadzi nauczycielka przedszkola.
  • dnia 25 czerwca (piątek) o godz. 16.30 zapraszamy tylko rodziców na spotkanie informacyjne z dyrektorem Przedszkola Nr 64 “Kubuś Puchatek”.