wrzesień 2024

Witamy wszystkie dzieci po wakacjach 🙂

Nowy rok szkolny zaczynamy 2 września (poniedziałek). Dzieci przywitają się ze swoimi paniami oraz z koleżankami i kolegami. Powitamy dzieci najmłodsze, które po spotkaniach adaptacyjnych w sierpniu, po raz pierwszy samodzielnie zostaną w naszym przedszkolu – otoczymy Ich szczególną troską, aby dobrze się u nas czuły.

• Dnia 4 września (środa) o godz. 17.00 zapraszamy na ZEBRANIE Z RODZICAMI. Ze względu na spotkanie zarówno z dyrektorem, jak i nauczycielami i lektorkami bardzo proszę, aby pozostawić dzieci w domu; proszę o zabranie długopisów.
  • Dnia 6 września (piątek) dzieci z grupy II, III i IV będą uczestniczyć w zajęciach z cyklu „CIEKAWY ŚWIAT”. Tytuł spotkania: „cząsteczki”. Dzieci dowiedzą jak zbudowany jest świat gwiazdy, woda i wszystko wokół nas; zobaczą czy cząsteczki można porównać z klockami i czy można zrobić dziurę w bańce; sprawdzą jak poruszają się niewidzialne cząsteczki: soda, kwas i olej; będą rozciągać wodę i tworzyć bańki różnego kształtu. Mamy nadzieję, że dzieci podzielą się w domu wiedzą zdobytą na tych zajęciach.
  • Dnia 9 września (poniedziałek) odbędą się pokazowe zajęcia z musicalu 'Przygoda w dżungli’, dla grupy II, III i IV.
  • Dnia 10 września (wtorek) odbędą się pokazowe zajęcia z piłki nożnej dla grupy II, III i IV.
  • Dnia 12 września (czwartek) odbędą się zajęcia z improwizacji muzycznej, które będą się odbywały w naszym przedszkolu co miesiąc we wszystkich grupach (we wrześniu wyjątkowo bez grupy I).
  • Dnia 16 września (poniedziałek) odbędzie się pokazowy trening judo.
  • Dnia 20 września (piątek) świętujemy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA.
  • Dnia 23 września (poniedziałek) dzieci poznają sympatycznego kucyka o imieniu BUNIA; Bunia jest małym konikiem, ale ma niezwykłą cierpliwość i dzięki swoim niewielkim rozmiarom jest idealnym partnerem dla dzieci; podczas odwiedzin Buni w naszym przedszkolu dzieci poznają zwyczaje koników i zobaczą sprzęt, jaki jest dla Nich niezbędny; każde dziecko będzie mogło przejechać się na koniku na terenie naszego placu zabaw; bardzo proszę, aby każde dziecko przyniosło KASK ROWEROWY;
  • Dnia 24 września (wtorek) dzieci z grupy III i IV jadą na wycieczkę autokarową do Gdyńskiego Centrum Filmowego na projekcję filmu „Kicia Kocia w przedszkolu” i spotkanie z autorem; śniadanie dla tych grup o godz. 7.40, wyjazd 8.05.
  • Dnia 25 września (środa) odbędzie się pasowanie na starszaka dla dzieci z grupy IV;
  • Dnia 26 września (czwartek) TEATR CONIECO z Białegostoku wystąpi z przedstawieniem „Nie tylko o Brzydkim Kaczątku”.