czerwiec 2019

Posted on
 • Dnia 3 czerwca (poniedziałek) TYDZIEŃ MALUCHA: dzieci jadą do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance na koncert galowy pt. „Z muzyką biegamy do słońca”.Ważne: Gr. I i III śniadanie o 7.40 i wyjazd o 8.10, gr. II i IV wyjazd ok. 10.25 i powrót ok. 13.15. Bardzo prosimy, aby dzieci były ubrane na galowo.
 • Dnia 5 czerwca (środa) TYDZIEŃ MALUCHA: dzieci jadą autokarem wraz z firmą turystyczną SUPERWYCIECZKI.PL do Drzewiny, gdzie mieści się Biuro Turystyki Aktywnej KOMPAS (gmina Trąbki Wielkie). Dzieci będą uczestniczyć w programie „Kubuś poszukuje Prosiaczka” . W czasie wycieczki dzieci zjedzą zupę przygotowaną przez organizatorów i II danie w formie suchego prowiantu przywiezione z przedszkola. Ważne: śniadanie dla wszystkich będzie o godz. 7.30, wyjazd o godz. 8.10, powrót ok godz. 15.30-16.00. Prosimy, aby: dzieci miały nakrycie głowy i były ubrane ‘na cebulkę’, w razie potrzeby miały kurtki na deszcz i odpowiednie obuwie. Prosimy, by zgłaszać nauczycielce dzieci z problemami lokomocyjnymi.
 • Dnia 6 czerwca (czwartek) TYDZIEŃ MALUCHA: organizujemy Dzień Wody. Będzie to dzień wodnych doświadczeń. W zależności od pogody dzieci będą miały różne ćwiczenia związane z wodą. Bardzo prosimy o przygotowanie ubrania dla dzieci: koniecznie kalosze i płaszczyk przeciwdeszczowy – nawet gdyby była ładna pogoda. Dzieci mogą przynieść do przedszkola pistolety na wodę i inne ‘sikawki’ (koniecznie podpisane) – o korzystaniu z nich będzie decydowała nauczycielka w zależności od pogody
 • Dnia 7 czerwca (piątek) TYDZIEŃ MALUCHA: organizujemy Dzień Sportu. Dzieci będą rywalizować w wielu konkurencjach sportowych. Prosimy o ubranie dzieci w strój i obuwie sportowe. Koniec ‘tygodnia malucha’ uczcimy lodowym deserem.
 • Dnia 10 czerwca (poniedziałek) z  okazji Dnia Dziecka pan Grzegorz- tata Natana- zorganizuje dla dzieci pokaz wozów policyjnych i strażackich. Każde dziecko będzie mogło wsiąść do policyjnego wozu bojowego i do radiowozu, spotka się z policjantem i strażakiem i będzie mogło mu zadać wiele pytań.
 • Dnia 11 czerwca (wtorek) godz. 10.30 dzieci z grupy I i III zapraszają swoich rodziców na widowisko pt. „Podróże świata” – jest to zakończenie ich całorocznego cyklu zajęć.
 • Dnia 12 czerwca (środa) dzieci z grupy I i III przedstawią innym grupom widowisko pt. „Podróże świata” – jest to zakończenie ich całorocznego cyklu zajęć.
 • Dnia 13 czerwca (czwartek) na zaproszenie pani Agnieszki – mamy Tosi – dzieci z gr. II jadą na wycieczkę do Firmy Transcom WorldWide Poland na Przymorze
 • Dnia 14 czerwca (piątek) w gr. II, III i IV odbędą się zajęcia z cyklu „CIEKAWY ŚWIAT”. Tytuł zajęć: 'złudzenie optyczne’. Dzieci dowiedzą się jak widzi owad i jak wyglądałby świat gdyby wszystko było tęczą, przekonają się czy mamy dziury w dłoniach i jak pracuje mózg z oczami,
 • Dnia 14 czerwca (piątek) o godz. 9.00 zapraszamy rodziców z grupy II na zajęcia otwarte mrs Katalin,
 • Dnia 14 czerwca (piątek) odbędą się zajęcia dot. obiegu wody pt. „Przygody kropelki”. zajęcia poprowadzi pan Tomasz – tata Michałka z grupy Kangurki.
 • Dnia 14 czerwca (piątek) odbędzie się Turniej Szachowy. W turnieju wezmą udział dzieci, które uczęszczały na zajęcia gry w szachy w naszym przedszkolu. Każdy szachista rozegra po kilka partii z zegarem szachowym, a sędziować będzie instruktorka szachów – pani Anna Mrozińska. Na najlepszych czekają dyplomy i medale.
 • Dnia 17 czerwca (poniedziałek) odbędzie się Turniej 'małe judo’. W turnieju wezmą udział dzieci, które uczęszczały na zajęcia judo w naszym przedszkolu. Pod okiem trenera Andrzeja Rybaka rozegrają zawody. Na najlepszych czekają dyplomy i medale.
 • Dnia 18 czerwca (wtorek) o godz. 15.00 zapraszamy rodziców i dzieci z najstarszej grupy IV ( 7-latki) na uroczyste zakończenia roku klasy ‘0’ i pożegnanie przedszkola. W programie: polonez w wykonaniu absolwentów, ostatnie występy dzieci, wręczenie upominków dla odchodzących, pożegnania, nominacje … oraz spotkanie przy kawie. PROSIMY o ubranie dzieci na galowo i dobranie do stroju odpowiedniego obuwia.
 • Dnia 19 czerwca (środa) w gronie koleżanek i kolegów oraz nauczycieli pożegnamy dzieci, które odchodzą z przedszkola do zerówki szkolnej. PROSIMY, aby te dzieci były ubrane na galowo.
 • Dnia 24 czerwca (poniedziałek) dzieci, które uczęszczają na musicalowe zajęcia dodatkowe, wystąpią w musicalu pt. „Na morza dnie”. Autorem i reżyserem przedstawienia jest pani Anna Krasoń z Akademii Tańca i Animacji „Just Dance”, a dzieci przygotowywała pani Malwina Stępniewska. W godzinach porannych będzie przedstawienie dla pozostałych dzieci,
 • a o godz. 16.00 zapraszamy rodziców dzieci, które uczęszczają na te zajęcia.
 • .