marzec 2020

Posted on

Zgodnie z decyzją MEN od dnia 16 marca do 25 marca przedszkole zostaje zamknięte. Jeśli rodzice mają możliwość, to prosimy by już 12 i 13 marca zapewnić dziecku opiekę w domu. 

Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się KORONAWIRUSA. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

 • od dnia 2 marca trwa nabór nowych dzieci do przedszkola. Więcej informacji w zakładce 'nabór do przedszkola’
 • Dnia 6 marca (piątek) w gr. II, III i IV odbędą się zajęcia z cyklu „CIEKAWY ŚWIAT”. Tytuł spotkania: pole magnetyczne i inne pole.  Dzieci dowiedzą się na czym polega magia magnesu, zobaczą ściganie się pola magnetycznego z polem elektrycznym, dowiedzą się jaki płyn lubi magnes oraz poznają budowę baterii,
 • Dnia 9 marca (poniedziałek) dzieci z grupy III idą na wycieczkę do BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ
 • Dnia 13 marca (piątek) pani Kasia – mama Hani i Michałka – przeprowadzi zajęcia dla wszystkich dzieci pt. „Lubię deszcz”. – odwołane
 • Dnia 13 marca (piątek) o godz. 17.30 zapraszamy na pierwsze spotkanie rodziców, którzy chcieliby uczestniczyć w cyklu 'RODZICE-DZIECIOM’ . Finałem będzie teatrzyk polsko-angielski dla dzieci, w którym aktorami będą rodzice. Podczas popołudniowych spotkań rodzice przygotują się do przedstawienia: wybiorą scenariusz, rozdzielą i przygotują role i przygotują scenografię . Spotkania będą odbywać się w piątki. Reżyserami przedstawienia będzie pani Marta i mrs Karolina. Zachęcamy rodziców do udziału w tym niezwykłym przedsięwzięciu – gwarantujemy dużo wrażeń, – odwołane
 • Dnia 19 marca (czwartek) będziemy w przedszkolu obchodzić irlandzkie święto: DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA. Dzieci poznają Leprechann’a i dowiedzą się co kryje się na końcu tęczy. Prosimy, aby dzieci miały na sobie bluzeczki w zielonym kolorze – odwołane
 • Dnia 20 marca (piątek) odbędzie się KONCERT MUZYCZNY pt. „Zakamarki orkiestry”. Gośćmi koncertu będą soliści i muzycy, dzieci usłyszą waltornię i będą starać się zapamiętać jej brzmienie. Dzieci usłyszą muzykę klasyczną i filmową – odwołane
 • Dnia 20 marca (piątek) grupa IV „Sowy” organizuje DZIEŃ GOFRA – odwołane
 • W dniach 25-27 marca (środa-piątek) organizujemy w naszym przedszkolu DNI KASZY. Dzieci poznają i posmakują różne rodzaje kaszy oraz samodzielnie przyrządzą zdrowe mussli. Mamy nadzieję, że dzieci polubią kaszę i od tej pory będą smakoszami różnych kasz i zdrowych przekąsek – odwołane
 • Dnia 27 marca (piątek) będzie gościł w przedszkolu TEATR DUET i przedstawi teatrzyk pt. „Niedźwiedź strażnik lasu”
 • .