maj 2022

Posted on
  • Od 4 do 27 maja dzieci rywalizują w kampanii ROWEROWY MAJ
  • W dniach 4-20 maja trwają zapisy na dyżur wakacyjny w terminie 1-22 lipca 2022
  • Dnia 13 maja (piątek) dzieci z grupy II, III i IV będą uczestniczyć w zajęciach z cyklu „CIEKAWY ŚWIAT”. Tytuł spotkania: „Falujące cząsteczki – światło”.  Dzieci dowiedzą się jak można przecisnąć światło przez otwory. Zbadają gdzie jest kolor i jak można mieszać kolory bez mieszania oraz dowiedzą się co pochłania a co odbija światło. Mamy nadzieję, że dzieci podzielą się w domu informacjami z warsztatów.
  • Dnia 13 maja (piątek) odbędzie się KONCERT MUZYCZNY pt. „Magiczna szafa muzyczna”, który poprowadzi pani Barbara Żurowska-Sutt. Gośćmi koncertu będą muzycy grający na fagocie i wiolonczeli. Proszę, aby dzieci były elegancko ubrane.
  • Dnia 19 maja (czwartek) odbędzie się DZIEŃ DINOZAURA w ramach 'podróży w czasie i przestrzeni’.
  • Dnia 20 maja (piątek) dzieci obejrzą TEATRZYK pt. „Byczek Fernando” w wykonaniu Teatru Koperek i Kminek.
  • Dnia 25 maja (środa) o godzinie 15.00 zapraszamy szanownych rodziców na FESTYN RODZINNY w konwencji naszego całorocznego programu  'Podróże w czasie i przestrzeni’. Festyn odbędzie się na przedszkolnym placu zabaw. W programie: występy dzieci w różnych czasach (epoka jaskiniowa, era dinozaurów, podwodny świat i podróż w przyszłość), terenowa gra rodzinna, gry i zabawy w różnych epokach, aukcje przedszkolne: 1)koszulka z logo przedszkola, 2)dwuosobowa wejściówka 'dzień w przedszkolu’, 3)voucher na  konwersacje w języku angielskim. Będzie można posilić się kiełbaską z upolowanego zwierza, posmakować przedszkolnego bigosu oraz skosztować ciast upieczonych przez rodziców. Dochód z festynu przeznaczymy na zakup sprzętu sportowego: piłek i akcesoriów do unihokeja. UWAGA: nie posiadamy 'terminala’ – prosimy więc o zabranie drobnych pieniędzy.
  • Dnia 27 maja (piątek) rodzice skupieni w grupie „RODZICE-DZIECOM” zaprezentują swoje zdolności i umiejętności w teatrzyku dla przedszkolaków pt. „Tajemnica zaginionego miodu”.
  • .