kwiecień 2024

Posted on
  • W miesiącu kwietniu dzieci poznają KUFEREK SPOKÓJ w ramach naszego autorskiego programu „Emocje w Stumilowym Lesie”;
  • „RODZICE- DZIECIOM” rozpoczynamy cykl przygotowań do przedstawienia teatralnego w wykonaniu rodziców . Zapraszamy do współpracy chętnych rodziców: będziemy spotykać się popołudniami (pierwsze spotkanie w środę 10 kwietnia o 16.15), by wybrać scenariusz, rozdzielić role, przygotowywać rekwizyty i przebranie oraz uczestniczyć w próbach do przedstawienia. Finał: teatrzyk z cyklu „Rodzice-dzieciom”, w którym widzami będą dzieci z naszego przedszkola odbędzie się w czerwcu;
  • Dnia 3 kwietnia (środa) dzieci z grupy TYGRYSKI idą na wycieczkę do Biblioteki Wejhera i będą uczestniczyć w lekcji bibliotecznej;
  • Dnia 5 kwietnia (piątek) dzieci z grupy II, III i IV będą uczestniczyć w zajęciach z cyklu „CIEKAWY ŚWIAT”; tytuł spotkania: 'co siedzi w gniazdku elektrycznym’. Dzieci dowiedzą się co to jest prąd; zobaczą pióropusz z wyładowań elektrycznych; przekonają się ile prądu produkuje człowiek i czy można wygiąć wodę ładunkiem elektrycznym; mamy nadzieję, że w domu dzieci podzielą się z rodzicami wiadomościami i wrażeniami z zajęć;
  • Dnia 10 kwietnia (środa) dzieci z grupy KRÓLICZKI będą uczestniczyć w warsztatach muzycznych;
  • Dnia 12 kwietnia (piątek) dzieci będą miały wykonywane zdjęcia przez firmę fotograficzną PRO-ART oraz dzieci z grupy IV będą miały wykonywane zdjęcia do tablo na zakończenie roku – proszę, aby te dzieci miały na sobie koszule/bluzki z białym kołnierzykiem;
  • W dniach 15-19 kwietnia dzieci poznają Misia Paddingtona i wraz z nim będą uczestniczyć w aktywnościach pod nazwą 'TYDZIEŃ O ANGLII’ organizowanych przez Szkołę Językową 'My Little School’;
  • Dnia 25 kwietnia (czwartek) TEATR CONIECO wystąpi dla dzieci z przedstawieniem pt. „Nie tylko o Brzydkim Kaczątku”;
  • Dnia 26 kwietnia (piątek) dzieci wezmą udział w zajęciach GRATOSFERA organizowanych przez nasze nauczycielki;