marzec 2024

Posted on
  • W miesiącu marcu dzieci poznają KUFEREK ZŁOŚĆ w ramach naszego autorskiego programu „Emocje w Stumilowym Lesie”
  • Dnia 1 marca (piątek) dzieci z grupy II, III i IV będą uczestniczyć w zajęciach z cyklu „CIEKAWY ŚWIAT”; tytuł spotkania: 'DŹWIĘK TO DRGANIA’. Dzieci dowiedzą się jak działają cząsteczki; zobaczą jak rysuje dźwięk i co słyszymy kiedy jest próżnia; przekonają się które powiedzenie jest prawdziwe: szybki jak błyskawica, czy szybki jak dźwięk; mamy nadzieję, że w domu dzieci podzielą się z rodzicami wiadomościami i wrażeniami z zajęć;
  • Dnia 8 marca (piątek) aktorzy TEATRU QUFER wystąpią z przedstawieniem pt. „Kot w butach”
  • Dnia 14 marca (czwartek) dzieci z grupy KRÓLICZKI idą do Biblioteki Wejhera na lekcję biblioteczną;
  • Dnia 14 marca (czwartek) dzieci z grupy III i IV będą uczestniczyć w zajęciach pt. „Taneczne abecadło – A jak Taniec Amerykański”;
  • Dnia 15 marca (piątek) dzieci z grupy II będą uczestniczyć w zajęciach z ciekawymi instrumentami muzycznymi;
  • Dnia 26 marca (wtorek) dzieci będą piekły drożdżowe hot cross buns – słodkie bułeczki z rodzynkami, którymi Brytyjczycy dzielą się w Wielki Piątek; charakterystyczny krzyżyk to nawiązanie do Świąt Wielkanocnych; z samymi wypiekami wiąże się ciekawa historia oraz wielowiekowa tradycja;
  • Dnia 27 marca (środa) dzieci jadą na wycieczkę do TEATRU MINIATURA na przedstawienie pt. „Cztery pory roku”; śniadanie o zwykłej porze, wyjazd autokarów ok. 10.00.