grudzień 2019

Posted on
 • Dnia 3 grudnia (wtorek) odbędzie się KONCERT MUZYCZNY pt. „Dom Świętego Mikołaja”. Gośćmi koncertu będą muzycy akordeoniści. Koncert poprowadzi pani Barbara Żurowska-Sutt,
 • Dnia 5 grudnia (czwartek) o godz. 9.00 zapraszamy rodziców dzieci z gr. II na warsztaty tworzenia ozdób świątecznych,
 • Dnia 5 grudnia (czwartek) o godz. 9.30 zapraszamy rodziców dzieci z gr. IV na warsztaty tworzenia ozdób świątecznych,
 • Dnia 6 grudnia (piątek) w gr. II, III i IV odbędą się zajęcia z cyklu „CIEKAWY ŚWIAT”. Tytuł spotkania: cząsteczki.  Dzieci dowiedzą się czy w mleku jest ukryty tłuszcz, zobaczą spotkanie kwasów i zasad i wulkan chemiczny. Mamy nadzieję, że dzieci podzielą się w domu informacjami z warsztatów.
 • Dnia 6 grudnia (piątek) dzieci będą oczekiwać spotkania z Mikołajem,
 • W dniach 10-13 grudnia  odbędzie się PRZEDSZKOLNY  KIERMASZ  ŚWIĄTECZNY  „PROMYCZEK  DOBRA”. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany małym podopiecznym Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dudkiewicza w Gdańsku. Ozdoby będą wykonywać dzieci z nauczycielkami w przedszkolu. Dla chętnych rodziców: wykonanie ozdób w domu z dzieckiem i dostarczenie do dnia 9 grudnia (poniedziałek) do pani Doroty w gr. II,
 • Dnia 12 grudnia (czwartek) odbędzie się projektowa sesja zdjęć artystycznych „Eyes and feelings”, które twórcy przekażą bezpłatnie rodzicom,
 • Dnia 13 grudnia (piątek) dzieci obejrzą przedstawienie pt. „Czy broda zdobi Mikołaja” w wykonaniu TEATRU OBIEŻYŚWIAT,
 • Dnia 18 grudnia (środa) o godz. 15.00 zapraszamy rodziców do wspólnego udziału w przedstawieniu pt. „Opowieść Wigilijna” w wykonaniu TEATRU QUFER. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc siedzących, proszę, aby do każdego dziecka przyszła jedna osoba dorosła.
 • Dnia 19 grudnia (czwartek) odbędzie się PRZEDSZKOLNA WIGILIA. Dzieci wraz z pracownikami przedszkola zasiądą do wspólnego świętowania. Będziemy dzielić się opłatkiem, śpiewać kolędy i pastorałki i spożywać świąteczne potrawy. Gościem uroczystości będzie ksiądz Krzysztof Lis – proboszcz parafii na Żabiance. Prosimy, aby dzieci były odświętnie ubrane,
 • Dnia 7 stycznia (wtorek – po dniu wolnym 6 stycznia) odbędzie się BAL NOWOROCZNY, który poprowadzą aktorzy Teatru „Koperek i Kminek”. Obowiązują stroje karnawałowe. W przedszkolu będzie możliwość wypożyczenia strojów – informacje na plakacie.