wrzesień 2022

Posted on

Witamy wszystkie dzieci po wakacjach 🙂

 • Dnia 1 września (czwartek)  to pierwszy dzień przedszkola w nowym roku szkolnym. Dzieci przywitają się ze swoimi paniami oraz z koleżankami i kolegami. Kangurki i Króliczki zobaczą swoje sale po remoncie.
  Powitamy dzieci najmłodsze, które po spotkaniach adaptacyjnych przed wakacjami, po raz pierwszy samodzielnie zostaną w naszym przedszkolu – otoczymy Ich szczególną troską, aby dobrze się u nas czuły.
 • W dniach 5 i 6 września zapraszamy na ZEBRANIA Z RODZICAMI.
  Grupa I i II dnia 5 września (poniedziałek) o godz. 17.oo.
  Grupa III i IV dnia 6 września (wtorek) o godz. 17.00.
  Ze względu na spotkanie zarówno z dyrektorem, jak i nauczycielami i lektorkami bardzo proszę, aby pozostawić dzieci w domu; proszę o zabranie długopisów.
 • Dnia 7 września (środa) godz. 17.00 na platformie internetowej ZOOM: Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień serdecznie zaprasza rodziców dzieci przedszkolnych na wykład online pt. „Jak zadbać o zdrowie przedszkolaka w obecnych czasach?” Podczas wykładu poszukamy m.in. odpowiedzi na pytania: Czy dzieci przejmują emocje swoich rodziców? Jakie sposoby znają dzieci na rozładowanie swoich napięć i na poradzenie sobie z trudnymi sytuacjami? Jak wpływa na zachowanie dzieci to, co rodzice robią codziennie? Jak to jest z sięganiem po gry w telefonie przez przedszkolaków? Jaki czas korzystania z mediów cyfrowych przez młodsze dzieci jest zdrowy? Wykład poprowadzi dr Magdalena Rowicka – pracownik naukowy w Instytucie Psychologii Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Zajmuje się badaniami związanymi z korzystaniem z nowych technologii przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe.Link do wykładu: https://zoom.us/j/97512965968 . Wykład organizowany jest w ramach Akademii Zdrowego Życia GOPZiPU. Udział w wykładzie jest nieodpłatny. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.
 • Dnia 8 września (czwartek)  odbędzie się DZIEŃ OGÓRKA. Dzieci będą smakować ogórka w różnych postaciach i będą kisić ogórki w słoju. Jeśli to możliwe, to poprosimy, by dzieci miały na sobie ubrania w kolorze zielonym.
 • Dnia 9 września (piątek) dzieci z grupy II, III i IV będą uczestniczyć w zajęciach z cyklu „CIEKAWY ŚWIAT”. Tytuł spotkania: „gdzie jest cząsteczka”. Dzieci dowiedzą się z czego składa się woda, zobaczą co jest cięższe od wody i  sprawdzą jak woda łączy się z innymi płynami a szczególnie z detergentem. Mamy nadzieję, że dzieci podzielą się w domu wiedzą zdobytą na tych zajęciach.
 • Dnia 12 września (poniedziałek) odbedą sie zajęcia pokazowe MAŁE JUDO
 • Dnia 16 września (piątek) dzieci z grupy II będą uczestniczyć w warsztatach „poznaj emocje”
 • Dnia 19 września (poniedziałek) firma JUST DANCE przeprowadzi zajęcia pokazowe MUSICAL
 • Tydzień 19-23 września jest tygodniem FIT- WYZWANIA (dla grupy II, III i IV).
 • Dnia 22 września (czwartek) Teatr Qufer wystąpi ze swoim pierwszym przedstawieniem
 • Dnia 23 września (piątek) świętujemy DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
 • W dniach 29-30 września (czwartek, piątek) fotograf  ze studia fotograficznego 'Newborn Moments’ będzie wykonywał dzieciom zdjęcia artystyczne. Zdjęcia będzie można zakupić w późniejszym terminie.