grudzień 2023

Posted on
  • Zachęcamy dzieci i rodziców do wspólnej zabawy z kalendarzem adwentowym: kalendarz w postaci gdańskiej kamieniczki znajduje się przy wejściu do przedszkola; okienka będą przypisane do konkretnej daty grudniowej – otwieramy tylko okienko z dzisiejszą datą;
  • Dnia 1 grudnia (piątek) dzieci z grupy II, III i IV będą uczestniczyć w zajęciach z cyklu „CIEKAWY ŚWIAT”; tytuł spotkania: 'KWASY I ZASADY’. Dzieci dowiedzą się , co nam daje tajemnicze zestawienie literek CH3COOH+NaHCO3 czyli natychmiastowa reakcja rozkładu; zobaczą fontannę z kwasów i zasad; przekonają się jak  czerwona kapusta radzi sobie w roli detektywa – jak odpowiada na pytania; mamy nadzieję, że w domu dzieci podzielą się z rodzicami wiadomościami i wrażeniami z zajęć;
  • Dnia 6 grudnia (środa) dzieci będą oczekiwać spotkania z MIKOŁAJEM;
  • Dnia 6 grudnia (środa) odbędzie się koncert muzyczny prowadzony przez panią Barbarę Żurowską-Sutt, z udziałem muzyków z Gdańska; tytuł koncertu: „Mikołajkowe szaleństwo”; prosimy, aby dzieci były elegancko ubrane;
  • Dnia 12 grudnia (wtorek) dzieci z grupy III będą uczestniczyć w lekcji bibliotecznej;
  • Dnia 13 grudnia (środa) odbędzie się uroczysta WIGILIA PRZEDSZKOLNA z udziałem dzieci, nauczycieli i personelu przedszkola; proszę, aby dzieci były odświętnie ubrane;
  • Dnia 13 grudnia (środa) o godz. 15.00 zapraszamy dziecko z rodzicem na świąteczne przedstawienie Teatru 'Conieco’ pt. Pluszowa opowieść o przyjaźni; z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, proszę, aby do każdego dziecka przyszła tylko jedna osoba dorosła;
  • .
  • .