czas w domu 18-22 maja 2020

Posted on

P O N I E D Z I A Ł E K   18 MAJA

GRUPA I

 • e-zajęcia z mrs Karoliną z grupy I „Kangurki” są w zakładce GALERIA
 • piosenki mrs Karoliny: A walk around the farm oraz How many fingers? 
 • kontakt mailowy  do pani Marzenki: m.gliwinska@p64.edu.gdansk.pl – pani Marzenka służy pomocą: zachęcam do kontaktu w sprawach wychowawczych i  dzielenia się informacjami z czasu 'zostań w domu’.
 • zajęcia pani Marzenki: wiersz Muzyka to coś wspaniałego 
 • zadania do wykonania: ułóż po kolei i opowiadaj historyjka obrazkowa
 • bajka terapeutyczna dla dzieci powracających do przedszkola Pan Krokodyl i powrót do przedszkola
 • pani Jola i Iwonka o konkursie: zakończył się konkurs „Kwietna łąka i strach na wróble”. Dzieci nadesłały dużo ciekawych prac. Teraz proszę cierpliwie czekać na rozstrzygniecie konkursu i finał.

GRUPA II

 • e-zajęcia z mrs Karoliną z grupy II „Króliczki” są w zakładce GALERIA
 • piosenki mrs Karoliny: The ice-cream song oraz What is it?
 • zadania mrs Karoliny: policz
 • kontakt mailowy  do pani Dorotki: d.krefta@p64.edu.gdansk.pl i do pani Iwonki i.golowicz@p64.edu.gdansk.pl oraz do mrs Karoliny: k.dobkowska@p64.edu.gdansk.pl – służymy pomocą: zachęcamy do kontaktu w sprawach wychowawczych i  dzielenia się informacjami z czasu 'zostań w domu’.
 • zajęcia pani Iwonki: Książka bez obrazków – czyta Maciej Stuhr
 • zadania do wykonania: wyszukiwanka1 oraz wyszukiwanka2 oraz wyszukiwanka3
 • bajka terapeutyczna dla dzieci powracających do przedszkola Pan Krokodyl i powrót do przedszkola
 • pani Jola i Iwonka o konkursie: zakończył się konkurs „Kwietna łąka i strach na wróble”. Dzieci nadesłały dużo ciekawych prac. Teraz proszę cierpliwie czekać na rozstrzygniecie konkursu i finał.

GRUPA III

 • e-zajęcia z mrs Katalin z grupy III „Tygryski” są w zakładce GALERIA
 • kontakt mailowy  do pani Agnieszki: a.kuchta@p64.edu.gdansk.pl i do pani Ewy: e.czarniak@p64.edu.gdansk.pl – służymy pomocą: zachęcamy do kontaktu w sprawach wychowawczych i  dzielenia się informacjami z czasu 'zostań w domu’.
 • zajęcia pani Ewy: zwierzęta w gospodarstwie rolnym na wsi – film edukacyjny. Po obejrzeniu filmu postarajcie się wymienić nazwy zwierząt  i ich dzieci występujące w filmie oraz ćwiczenia gimnastyczne z piłką
 • zadania dla dzieci: do kolorowania kaczka – następnie wytnijcie ją nożyczkami.
 • bajka terapeutyczna dla dzieci powracających do przedszkola Pan Krokodyl i powrót do przedszkola
 • pani Jola i Iwonka o konkursie: zakończył się konkurs „Kwietna łąka i strach na wróble”. Dzieci nadesłały dużo ciekawych prac. Teraz proszę cierpliwie czekać na rozstrzygniecie konkursu i finał.

GRUPA IV

 • e-zajęcia z mrs Hanią z grupy IV „Sowy” są w zakładce GALERIA
 • piosenka mrs Hani na Dzień Mamy i Dzień Taty: I Love My Mummy oraz I Love My Daddy oraz Skidamarink oraz Rain Rain Go Away
 • kontakt mailowy  do pani Marty: m.matczak@p64.edu.gdansk.pl i pani Joli: j.lorbiecka@p64.edu.gdansk.pl – służymy pomocą: zachęcamy do kontaktu w sprawach wychowawczych i  dzielenia się informacjami z czasu 'zostań w domu’.
 • zajęcia pani Joli:  proszę, aby dzieci nauczyły się wiersza na pamięć na Cała łąka dla mamy
 • zadania dla dzieci: proszę o zrobienie książeczki pt LITERY – gotowe materiały do książeczki są w wyprawce sześciolatka. Proszę pokolorować obrazki, przeczytać zdania i wyrazy a na końcu związać ozdobnym sznurkiem oraz książce „Dzieciaki w Akcji 4” proszę wykonać zadania ze strony 13 i 14.
 • bajka terapeutyczna dla dzieci powracających do przedszkola Pan Krokodyl i powrót do przedszkola
 • pani Jola i Iwonka o konkursie: zakończył się konkurs „Kwietna łąka i strach na wróble”. Dzieci nadesłały dużo ciekawych prac. Teraz proszę cierpliwie czekać na rozstrzygniecie konkursu i finał.

ZAJĘCIA DODATKOWE:

ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE: ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE: kontynuacja terapii indywidualnej na ten tydzień: dla dzieci o inicjałach MN; MG gr.III; NW oraz dla dzieci o inicjałach HW; ZU; RCR; JK; JK; TZ; MR; IŻ; MG gr. II;  JB; AB; MT oraz dla dzieci o inicjałach IP; MZ; oraz dla dzieci o inicjałach TG; JZM; DH; MB; WH; OM; NN; AD; EM; OW; JJ;  oraz dla dziecka o inicjałach F.C.;

ZAJĘCIA MUSICALOWE: jak podano 20 kwietnia 2020, zapraszamy nowych chętnych

SZACHY: jak podano 20 kwietnia 2020, zapraszamy nowych chętnych

W T O R E K  19 MAJA

GRUPA I

GRUPA II

GRUPA III

GRUPA IV

Ś R O D A  20 MAJA

GRUPA I

GRUPA II

 • e-zajęcia z mrs Karoliną z grupy II „Króliczki” są w zakładce GALERIA
 • piosenki mrs Karoliny: My toys 
 • zadania mrs Karoliny: „draw your favourite toy”
 • kontakt mailowy  do pani Dorotki: d.krefta@p64.edu.gdansk.pl i do pani Iwonki i.golowicz@p64.edu.gdansk.pl oraz do mrs Karoliny: k.dobkowska@p64.edu.gdansk.pl – służymy pomocą: zachęcamy do kontaktu w sprawach wychowawczych i  dzielenia się informacjami z czasu 'zostań w domu’.
 • zajęcia pani Iwonki: film Jak powstaje książka oraz Piosenka o książce oraz Poczytaj mi tato, poczytaj mi mamonaucz się refrenu piosenki i zaśpiewaj rodzicom jak będziesz chciał(a) posłuchać czytania książki

GRUPA III

 • e-zajęcia z mrs Katalin z grupy III „Tygryski” są w zakładce GALERIA
 • kontakt mailowy  do pani Agnieszki: a.kuchta@p64.edu.gdansk.pl i do pani Ewy: e.czarniak@p64.edu.gdansk.pl – służymy pomocą: zachęcamy do kontaktu w sprawach wychowawczych i  dzielenia się informacjami z czasu 'zostań w domu’.
 • zajęcia pani Ewy: film zwierzęta na wsi – rozpoznawanie odgłosów zwierząt, nazywanie ,,dzieci ” zwierząt, rozwiązywanie zagadek, odnajdywanie różnic na obrazku oraz wiersz  H. Szayerowej ,,Tylko nic nie mówcie krowie” 
 • zadania do wykonania: koń – pomaluj farbami, gdy praca wyschnie, wytnij nożyczkami

GRUPA IV

 • e-zajęcia z mrs Hanią z grupy IV „Sowy” są w zakładce GALERIA
 • zadania mrs Hani: baby animals
 • kontakt mailowy  do pani Marty: m.matczak@p64.edu.gdansk.pl i pani Joli: j.lorbiecka@p64.edu.gdansk.pl – służymy pomocą: zachęcamy do kontaktu w sprawach wychowawczych i  dzielenia się informacjami z czasu 'zostań w domu’.
 • zajęcia pani Joli: instrukcja jak można wykonać własny film – zachęcam do nagrania go i przedstawienia najbliższej rodzinie oraz zabawy z wykorzystaniem komputera: figury geometryczne-puzzle oraz myślenie matematyczne
 • zadania do wykonania: zachęcam do nauki wiersza i piosenek na Dzień Mamy podane we wtorek

C Z W A R T E K  21 MAJA

GRUPA I

 • e-zajęcia z mrs Karoliną z grupy I „Kangurki” są w zakładce GALERIA
 • piosenki mrs Karoliny: Emotions song
 • kontakt mailowy  do pani Marzenki: m.gliwinska@p64.edu.gdansk.pl – pani Marzenka służy pomocą: zachęcam do kontaktu w sprawach wychowawczych i  dzielenia się informacjami z czasu 'zostań w domu’.
 • zajęcia pani Marzenki: posłuchaj utworu Fryderyka Chopina pt. „Wiosenny walc” –   zobacz też film do tego utworu, ciekawe jak przyroda może tańczyć do takiej muzyki
 • aktywność plastyczna: poproszę teraz mamę lub tatę,  aby odtworzyła jeszcze raz ten utwór, a ty weź pędzel  do ręki i spróbuj namalować farbami to, co ci się kojarzy z taką muzyką – może to być jakiś obrazek przedstawiający wiosnę, jak na tym filmie, ale – może przyjdzie ci coś innego do głowy- maluj tak jak „czujesz” tę muzykę,  „coś” wesołego lub odwrotnie „coś” smutnego
 • zadanie do wykonania: jeżeli nie masz ochoty na malowanie farbami, to wykonaj – gitara z pudełka po chusteczkach.

GRUPA II

 • e-zajęcia z mrs Karoliną z grupy II „Króliczki” są w zakładce GALERIA
 • stories mrs Karoliny: Slugs for kids oraz Snails for kids oraz Mosquitos
 • zadania mrs Karoliny: wyszukaj oraz wyszukaj
 • kontakt mailowy  do pani Dorotki: d.krefta@p64.edu.gdansk.pl i do pani Iwonki i.golowicz@p64.edu.gdansk.pl oraz do mrs Karoliny: k.dobkowska@p64.edu.gdansk.pl – służymy pomocą: zachęcamy do kontaktu w sprawach wychowawczych i  dzielenia się informacjami z czasu 'zostań w domu’.
 • zajęcia pani Iwonki: film Jak wykonać własną książkę , zastanów się co w niej narysować. Pamiętasz „Karolcię” – narysuj błękitny koralik i opowiedz przygodę rodzicom oraz rytmiczna rozgrzewka w podskokach 

GRUPA III

 • e-zajęcia z mrs Katalin z grupy III „Tygryski” są w zakładce GALERIA
 • kontakt mailowy  do pani Agnieszki: a.kuchta@p64.edu.gdansk.pl i do pani Ewy: e.czarniak@p64.edu.gdansk.pl – służymy pomocą: zachęcamy do kontaktu w sprawach wychowawczych i  dzielenia się informacjami z czasu 'zostań w domu’.
 • zajęcia pani Ewy: opowiadanie pt. ,,Awantura na wiejskim podwórku” – posłuchajcie, uważnie posłuchajcie, a następnie odpowiedzcie na pytania oraz piosenka do słuchania pt. ,,Na podwórku” – następnie spróbujcie wymienić zwierzęta występujące w piosence
 • zadania do wykonania: indyk – pokoloruj i wytnij oraz rysuj szlaczki

GRUPA IV

 • e-zajęcia z mrs Hanią z grupy IV „Sowy” są w zakładce GALERIA
 • zadania mrs Hani: tulip card oraz unicorn card oraz coupons
 • kontakt mailowy  do pani Marty: m.matczak@p64.edu.gdansk.pl i pani Joli: j.lorbiecka@p64.edu.gdansk.pl – służymy pomocą: zachęcamy do kontaktu w sprawach wychowawczych i  dzielenia się informacjami z czasu 'zostań w domu’.
 • zajęcia pani Joli: zajęcia kulinarne z panią Jolą oraz trochę matematyki oraz zadania matematyczne
 • zadania do wykonania: przypominam o nauce wiersza lub piosenki na Dzień Mamy.

P I Ą T E K  22 MAJA

GRUPA I

 • e-zajęcia z mrs Karoliną z grupy I „Kangurki” są w zakładce GALERIA
 • piosenki mrs Karoliny: Hello, how are you? 
 • kontakt mailowy  do pani Marzenki: m.gliwinska@p64.edu.gdansk.pl – pani Marzenka służy pomocą: zachęcam do kontaktu w sprawach wychowawczych i  dzielenia się informacjami z czasu 'zostań w domu’.
 • zajęcia pani Marzenki: aktywność ruchowa oraz aktywność muzyczna i do pomocy pianinko

GRUPA II

 • e-zajęcia z mrs Karoliną z grupy II „Króliczki” są w zakładce GALERIA
 • piosenki mrs Karoliny: What’s in the window – Toys oraz My Teddy Bear 
 • zadania mrs Karoliny: toys
 • kontakt mailowy  do pani Dorotki: d.krefta@p64.edu.gdansk.pl i do pani Iwonki i.golowicz@p64.edu.gdansk.pl oraz do mrs Karoliny: k.dobkowska@p64.edu.gdansk.pl – służymy pomocą: zachęcamy do kontaktu w sprawach wychowawczych i  dzielenia się informacjami z czasu 'zostań w domu’.
 • zajęcia pani Iwonki: w książkach mieszkają literki: rymowanka alfabet
 • zadania do wykonania: poszukaj pary oraz obrysuj po linii deszczowa chmurka oraz dla chętnych narysuj takie samo

GRUPA III

 • e-zajęcia z mrs Katalin z grupy III „Tygryski” są w zakładce GALERIA
 • piosenka mrs Katalin: Old McDonald had a farm
 • kontakt mailowy  do pani Agnieszki: a.kuchta@p64.edu.gdansk.pl i do pani Ewy: e.czarniak@p64.edu.gdansk.pl – służymy pomocą: zachęcamy do kontaktu w sprawach wychowawczych i  dzielenia się informacjami z czasu 'zostań w domu’.
 • zajęcia pani Ewy: zwierzęta na wsi – gdzie mieszkają – poznaj nazwy domu zwierzęcia, co jedzą, co nam dają oraz piosenka pt. ,,Dziadek fajną farmę miał” – naśladuj głosy zwierząt
 • zadania do wykonania: królik – pokolorujcie dowolną techniką, np. kredki świecowe lub kredki ołówkowe lub mazaki, następnie dorysujcie przysmaki królika oraz rysuj szlaczki ołówkiem.

GRUPA IV

 • e-zajęcia z mrs Hanią z grupy IV „Sowy” są w zakładce GALERIA
 • kontakt mailowy  do pani Marty: m.matczak@p64.edu.gdansk.pl i pani Joli: j.lorbiecka@p64.edu.gdansk.pl – służymy pomocą: zachęcamy do kontaktu w sprawach wychowawczych i  dzielenia się informacjami z czasu 'zostań w domu’.
 • zajęcia pani Joli: opowiadanie do słuchania i eksperyment 
 • zadania do wykonania: praca w książce część 4  od strony 15  do  25 orazokazji zbliżającego się Dnia Mamy, propozycje prezentu
 • serdeczne życzenia urodzinowe dla Hani W. na sobotę, wraz z piosenką Happy BirthdayZnalezione obrazy dla zapytania: tort rysunki